2 września 19:30 - 20:30

Myślenice. „Pomagaj z głową” spotkanie Piwnicy pod Lwem

  • 2 września 19:30 - 20:30

"Pomagaj z głową" to opowieść o ludziach, którzy prowadzą zwyczajne życie, ale mają za cel dobrze je przeżyć i nadać mu sens pomagając innym.

W lipcu 2023 odbyła się polska premiera książki czyniącej dobro. Autorka książki: Ewa Helena Łazoryk oraz główny bohater Michał Stryszowski są związani z Myślenicami.

Michał jest pomysłodawcą projektu Główkujemy po Europie. Podczas spotkania z autorami, które odbędzie się w Myślenicach (Rynek 23 w Piwnicy Pod Lwem) o godz. 19:30 sprzedawana będzie książka - cegiełka, z której całość dochodu zasili cele charytatywne.

Planowane spotkanie ma mieć charakter rozmowy z jej bohaterami połączonej z możliwością nabycia książki.

Spotkanie poprowadzi Jerzy Fedirko. 

Planowany termin: 2.09.2023 godzina 19:30
Lokalizacja: Myślenice Rynek 23- Piwnica pod Lwem.

Uczestnicy wydarzenia:

Siostra Chmielewska. Jeśli nie dopisze jej zdrowie, nastąpi połączenie online. Wraz ze swoimi współpracownikami siostra Małgorzata Chmielewska tworzy Katolicką Wspólnotę Chleb Życia – działalność i duchowość  (chlebzycia.org) . Wspólnota zajmuje się między innymi opieką nad ludźmi bezdomnymi.

Kazimierz Michał Stryszowski – mieszkający obecnie w Wiedniu sportowiec – jeździ po Europie i podbija piłkę nożną głową nawet po 7 tysięcy razy. W ten sposób zbiera pieniądze na szczytny cel, jakim jest wsparcie min. hospicjum w Krakowie.

„Zacząłem podbijać piłkę w wieku 13 lat. Pierwszy poważny rekord miałem w wieku 15 lat, było to 527 podbić. Kolejny w wieku 17 lat – 1200 podbić. Później wyjechałem do Austrii i miałem 20-letnią przerwę. Moim marzeniem było pobić rekord Diego Maradony, czyli 7000 podbić. I udało mi się! Moim nowym rekordem były 7002 podbicia w 55 minut. Zastanawiałem się, czy gdybym nie przestał trenować, to teraz byłoby mnie stać na pobicie rekordu świata, wynoszącego 35 000 podbić, a ustanowionego przez rodaka Janusza Chomontka" – mówi o sobie.

Krzysztof Korbiel - operator kamery i fotograf Filmowej Kroniki Rodzinnej. Ważne dla niego są warsztaty, gdzie spotyka swoich przyjaciół, a także zajęcia pozawarsztatowe, takie jak kręgle, basen, tenis stołowy.

Marek Dragosz - były selekcjoner reprezentacji Polski w ampfutbolu, trener piłki nożnej. Z reprezentacją zdobył dwukrotnie brązowy medal mistrzostw Europy oraz zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata. Zdobywca wyróżnienia "Solidarni w Sporcie" oraz podwójny laureat nagrody "Jasna Strona Futbolu".

mecenas Izabela Lewandowska-Malec - wolontariat i pomoc prawna, prawnik, historyk, wykładowca na krakowskich wyższych uczelniach, adwokat.

Aneta Wolska - pracuje w służbie zdrowia. Stara się o uśmiech pacjentów, niekiedy ostatni. Na stałe współpracuje z radiodroga.net. Wraz z księdzem Markiem Kaliszem współtworzy programy o temacie religijnej. Aktywnie działa w parafii Świętego Seweryna w Wiedniu.

 

Komentarze