22 września 19:00 - 20:00

Myślenice. Koncert Święci Małopolski

  • 22 września 19:00 - 20:00

Fundacja Akuratna zaprasza do udziału w widowisku muzycznym „Dekalog Narodu Polskiego – 10. świętych i błogosławionych z Małopolski”, który odbędzie się 22 września (piątek) o godz. 19:00 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Myślenicach (Osiedle), w którym wystąpią: Agnieszka Cudzich, Krzysztof Iwaneczko i Arkadio.

Widowisko zostało oparte na przekazie płynącym z życia dziesięciu błogosławionych i świętych związanych z Małopolską. Każda z postaci jest inspiracją do rozważenia istotnych punktów, które są spoiwem narodowymi mają ponadczasowy charakter. Koncert będzie mieć charakter widowiska, w którym ukazane zostaną treści błogosławionych i świętych z Małopolski w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem scenografii multimedialnej– synergii światła, obrazu i dźwięku. Całość zadania ma wymiar zarówno artystyczny jak i edukacyjny.

Reżyserem koncertu jest Leszek Zduń, a kierownikami muzycznymi wydarzenia są Marcin Pospieszalski i Piotr Cudzich. Widowisko poprowadzą Joanna Kwiatkowska-Zduń i Michał Chorosiński.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas koncertu wolontariusze Fundacji Akuratna będą kwestować na cel leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych: Karolinki Palacz i Franka Mruga. 100% zebranych środków trafi do podopiecznych.

Komentarze