19 października 18:00 - 19:00

Dobczyce. Wernisaż wystawy Zbigniew Bajek - Pasja

  • 19 października 18:00 - 19:00

Wernisaż wystawy Zbigniew Bajek - Pasja odbędzie się 19 października o godz. 18 w Galerii Okrągła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczyach (ul. Szkolna 43).

Zbigniew Bajek - urodzony w Bojanowie w 1958 r. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni doc. Zbigniewa Grzybowskiego; dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1984 r.

Od 1983 r. zatrudniony jest na Wydziale Malarstwa na macierzystej uczelni. W 2009 r. uzyskał tytuł profesora. Prowadzi Pierwszą Pracownię Interdyscyplinarną oraz przedmiot Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych.

W latach 2005-2010 prowadził kierunkową pracownię malarstwa dla doktorantów Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Krakowie.

Od 2005 r. jest kierownikiem Katedry Interdyscyplinarnej.

Realizuje złożone przedsięwzięcia artystyczne, do udziału w których zaprasza artystów o uznanej pozycji, ale także doktorantów i studentów, m.in.: Kwadrat magiczny; Granice tożsamości; Czarno na białym; Wymiary Wolności; Labirynt Wolności; Horyzont Wolności; Dramat Wolności; Ślōnski Kafka; Topo/s/grafia Wolności; Szaleństwo Wolności; Kafka – przełamywanie granic; Dotyk Wolności; Kafka – słowa i twarze; KAFKA 2024; Wieczne odpoczywanie (wystawy, wykłady, prezentacje i warsztaty: w galeriach, zakładach karnych, szkołach różnego szczebla; działania performatywne w przestrzeniach otwartych).

Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię, realizuje instalacje oraz działania parateatralne; zajmuje się również projektowaniem graficznym: projektuje plakaty, wydawnictwa albumowe itp. W swoim dorobku ma także realizacje scenograficzne, m.in. dla Teatru Witkacego w Zakopanem oraz dla Teatru Drugie Studio Wrocławskie.

kuratorzy : Jurek Fedirko, Jędrzej Krzyszkowski

 

Komentarze