11 listopada 9:30 - 20:00

Myślenice. Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • 11 listopada 9:30 - 20:00

Główna uroczystość w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2023 r. z Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz apel z przeglądem pododdziałów, pocztów sztandarowych zaplanowano na godzinę 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej oraz na płycie Rynku w sąsiedztwie Pomnika Niepodległości.

Następnie odbędzie się patriotyczny apel z wartą honorową Strzelców Rzeczypospolitej Jednostki Strzeleckiej "Czerwone Berety" w Myślenicach przy Pomniku Niepodległości, przeglądem pododdziałów i pocztów sztandarowych, okolicznościowe przemówienie burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, a także złożenie wieńców pod Pomnikiem Niepodległości.

Po uroczystym apelu odbędzie się wspólny przemarsz do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, a następnie słowno-muzyczna podróż patriotyczna w sali kinowej z występami Polish Art Phliharmonic, Zespołem Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, Chórem Hura, Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia w Myślenicach oraz występami lokalnych artystów.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 9:30

KOPIEC JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO w Osieczanach – uroczystości patriotyczne

godz. 11:00

RAJD PATRIOTYCZNY SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH szlakami pamięci związanymi z odzyskaniem Niepodległości – Wiśniowa, Droginia, Osieczany (start Rynek Myślenice)

godz. 11:11

VI MYŚLENICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – bieg na 6,8km (start i meta Rynek Myślenice)

godz. 14:00

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice

godz. 15:00

GŁÓWNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – przegląd pododdziałów i pocztów sztandarowych, okolicznościowe wystąpienie burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, przemarsz do MOKiS ulicami miasta na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim

godz. 16:30

SŁOWNO MUZYCZNA PODRÓŻ – Myślenice dawniej i dziś

Wystąpi Polish Art Philharmonic, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, Chór Hura, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myślenicach oraz lokalni artyści. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod dyr. Zbigniewa Morawskiego z zespołem.

godz. 18:00

MYŚLENICZANIE NIEPODLEGŁEJ – Wieczór patriotyczny

Pokaz mody historycznej z lat 30 i 40 XX wieku.

Plenerowa wystawa samochodów zabytkowych.

Możliwość robienia zdjęć z postaciami z epoki.

Poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Górne Przedmieście.

 

Komentarze