30 kwietnia 5:00 - 23:59

Konkurs fotograficzny mgFoto „Świat w 2023”. Termin nadsyłania prac

  • 30 kwietnia 5:00 - 23:59

Tematem 37 odsłony corocznego międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez Stowarzyszenie mgFoto będzie „World in 2023”/ „Świat w 2023” .

„Konkursy mgFoto to skuteczna i sprawdzona forma wyrażania siebie poprzez sztukę. Jesteśmy otwarci na to, co nowe, na nowe przemyślenia i refleksje. Tak jak co roku, czekamy na różne gatunki fotografii i różne interpretacje tematu. Wybierzcie własne konwencje artystyczne. Szukajcie inspiracji w najbliższym otoczeniu, w świecie przyrody, w interesujących wydarzeniach ze świata kultury, sztuki i nauki. Swoimi fotografiami opowiedzcie ciekawą historię, z przesłaniem i kluczem do analizy. Poszukajcie miejsca, które kojarzy wam się z czymś wyjątkowym, albo na pozór zwyczajnym, lecz nietuzinkowym i symbolicznym. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace” – piszą organizatorzy.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcą zmierzyć się z proponowanym tematem. Prace oceniać będzie 5 osobowe międzynarodowe Jury w składzie: Arkadiusz Gola, przewodniczący Jury, przedstawiciel ZPAF, Waldemar Siatka przedstawiciel Fotoklubu RP,

Katarzyna Bujas, przedstawicielka mgFoto, Janusz Gajos, media, Katerina Kouzmitcheva- gość z zagranicy (Białoruś).

Konkurs trwa od 01.01.2024r. - 30.04.2024r.

Prace należy przesyłać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  lub mailowo na adres" konkursy@mgfoto.pl

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 4 zdjęcia.

Konkurs odbywa się w II kategoriach: Ogólnej (Świat) i Lokalnej (dotyczy mieszkańców Małopolski). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Patronat nad tegorocznym konkursem objęły zacne instytucje: Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP.

 

Komentarze