27 lipca 7:30 - 20:00

Rumageddon w Myślenicach

  • 27 lipca 7:30 - 20:00

W dniach 27-28 lipca w Myślenicach odbędzie się bieg z przeszkodami Runmageddon. Po ośmiu latach przerwy impreza wraca na Zarabie.

RUNMAGEDDON to nic innego jak bieg OCR (z ang. Obstacle Course Race), polegający na pokonywaniu różnych przeszkód na trasie. Przeszkody te można śmiało podzielić na kilka grup:

NATURALNE, czyli takie, które przygotowała sama Matka Natura. Zaliczamy do nich wszelkiego rodzaju dołki czy wzniesienia, wynikające z ukształtowania terenu oraz naturalne zbiorniki wodne.

TECHNICZNE – to głównie instalacje metalowe, lub metalowo – drewniane, do których pokonania oprócz siły, należy użyć odpowiedniej techniki.

SIŁOWE – jak sama nazwa wskazuje, do ich pokonania używamy głównie siły mięśni. Może to być np. przenoszenie ciężkich, metalowych łańcuchów czy worków z piaskiem.

KOORDYNACYJNE – tu liczy się balans ciała – różnego rodzaju równoważnie - i koordynacja ruchu np. przechodzenie w błocie, pod zasiekami z drutu kolczastego.

W tegorocznej edycji dostępne będą następujące formuły:

- **Rekrut** 6 km | +30 przeszkód

- **Hardcore** +21 km | +70 przeszkód

- **Ultra** +42 km | +140 przeszkód

- **Kids** +1km | +15 przeszkód

- **Family** +2km | +15 przeszkód

Na miejscu czekać będą różnorodne atrakcje oraz strefa gastro. To nie tylko wyzwanie sportowe, ale również doskonała okazja do spędzenia aktywnego weekendu w gronie rodziny i przyjaciół.

Zapisy wciąż są możliwe na stronie organizatora. 

Komentarze